Design a site like this with WordPress.com
Rozpocznij

Skąd czerpać wiedzę na temat modeliny?

Zaczynając swoją przygodę z modeliną często nasza wiedza jest dość skąpa. Na szczęście w dobie internetu znalezienie zarówno podstawowych informacji jak i tych rozszerzonych nie stanowi już dużego problemu. Poniżej przedstawię kilka wskazówek skąd czerpać wiedzę o modelinie.

Książki o modelinie

Nie tylko internet jest pełen wiedzy, nie zapominajmy o naszych starych dobrych źródłach jakim są książki. Możemy znaleźć kilka pozycji głównie związanych ze wskazówkami jak lepić figurki z dziećmi. Osobiście polecam pozycję „Cuda z modeliny”  Sue Heaser. Znajdziemy tam zarówno podstawowe informacje, czyli od czego zacząć ale i opis różnych technik lepienia z modeliny.

Blog o modelinie

Doskonałym źródłem wiedzy są wszelkiego rodzaju blogi o modelinie taki jak np. ten. Sama zaczynałam poszerzać informacje i szukać wskazówek właśnie na różnych blogach. Są one dobrym źródłem informacji bo opisują osobiste doświadczenia osób z modeliną i pozwalają często uniknąć wielu błędów przy lepieniu z masy termoutwardzalnej.

Zachęcam Cię do pobrania darmowego ebooka. Chcesz wiedzieć więcej? Kliknij w obrazek!

Artykuły o modelinie

W Polsce próżno szukać fachowej wiedzy na temat modeliny jeżeli chcemy wiedzieć więcej niż tylko podstawy. Jeżeli znamy język angielski to znajdziemy już sporo informacji poszerzających naszą wiedzę o modelinie. Sama często korzystam z takich serwisów. Polecam np. The Blue Bottle Tree

Możemy też zakupić pojedyncze numery lub prenumerować czasopisma o modelinie takie jak np. Passion for Polymer

Wreszcie możemy również zakupić e-booka z tutorialem konkretnej pracy danego artysty. Dostępne są np. na stronie Etsy.

Kursy online o modelinie

Ciekawą alternatywą, są też kursy lepienia z modeliny. W Polsce raczej niedostępne za to przy znajomości angielskiego możemy podszkolić się niekiedy za darmo jak np. na Curious Mondo

Organizowane są też roczne sympozja

Kursy na YouTube o modelinie

 Na tym serwisie znajdziemy też sporo informacji zarówno po polsku jak i po angielsku. Zaletą jest na pewno fakt, że widzimy jak coś wykonać i udostępniona wiedza jest darmowa. Polecam kanał Polymer clay Tutor Zawiera wiele cennych porad i wskazówek.

Mam nadzieję, że swoim wpisem odpowiedziałam na pytanie zadane w tytule artykułu 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: